11 styczeń 2004 - Urząd Gminy w Jordanowie

 

Już po Świętach, jesteśmy w Nowym Roku i zaczynamy sobie dalej opowiadać, co nowego się wokół nas dzieje i co dziać się będzie. Pierwszą wiadomością, którą podajemy naszym czytelnikom to kalendarz imprez kulturalnych, który został przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jordanowie i jego filie. Jest tego sporo i każdy może coś dla siebie wybrać. Bliższych informacji o imprezach uzyskać można pod numerem telefonu (018) 26-93-522 lub (018) 26-75-164 w.22.
Życzymy przyjemnej zabawy i miłego spędzania wolnego czasu.


Harmonogram imprez kulturalnych na rok 2004:

18 stycznia (niedziela)
Gminny Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych
Wysoka

25 stycznia (niedziela)
Koncert Noworoczny
Wysoka

styczeń
ferie zimowe (wg. indywidualnych planów pracy w filiach) oraz wszyscy:
- tradycje walentynkowe - konkurs na najładniejszą Walentynkę (zakończony wystawą w Urzędzie)
- konkurs malarski pt. Pejzaż zimowy (zakończony wystawą w Urzędzie)
- Bale Karnawałowe dla dzieci (najładniejszy strój karnawałowy)
- sportowe ferie (II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy) w Naprawie (wspólnie z Klubem Sportowym Napravia)

17 marca (środa)
Powiatowy Przegląd Form Muzycznych i Tanecznych
Osielec

19 marca (piątek)
Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
Łętownia

4 kwietnia (Niedziela Palmowa)
Konkurs palm wielkanocnych
Konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną (poprzedzony warsztatami)
wszystkie filie GOK

9 maja (niedziela)
Nasza "Mała Ojczyzna" w Zjednoczonej Europie.
Promocja książki "Ziemia Jordanowska w latach wojny i okupacji 1939-1945"
Łętownia

30 maja (niedziela)
Święto kadłubka - palenie ognisk
Wysoka

6 czerwca (niedziela)
Eliminacje do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych "Echo Trombity"
Naprawa

Pierwsza połowa czerwca
Eliminacje gminne do konkursu dla młodzieży gimnazjalnej pt. "Leonardo"
Urząd Gminy

24 czerwca (czwartek)
Noc Świętojańska
filieGOK

29 sierpnia (niedziela)
Uroczystości Kombatanckie na Groniu
Łętownia

1 września (środa)
Powiatowe Obchody 65 rocznicy wybuchu II wojny światowej
Wysoka - cmentarz wojskowy

5 wrzesień (niedziela)
Powiatowe Dożynki
Osielec

10 listopada (środa)
Przegląd Pieśni Legionowej
Wysoka

14 listopada (sobota)
Gminny Przegląd Potraw Regionalnych
(uczestniczą KGW i Gospodarstwa Agroturystyczne)
Toporzysko

Koniec grudnia
Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych




18 styczeń 2004 - Urząd Gminy w Jordanowie

 

Kolejny raz ruszyła edycja powiatowego konkursu szopek babiogórskich. Z terenu naszej gminy do konkursu przedstawione zostały trzy szopki wykonane przez dzieci ze szkół oraz jedna szopka, którą wykonali pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej z Łętowni. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.





19 styczeń 2004 - Urząd Gminy w Jordanowie

 

Starodawnym zwyczajem przekazywali Życzenia Ńoworoczne uczniowie Zespołu Szkół im. bł.ks. P.Dańkowskiego w Jordanowie chodząc po kolędzie. Przybyli także do Urzędu Gminy, gdzie w gabinecie Pana Wójta zaśpiewali kilka przepięknych kolęd i pastorałek. Gospodarz Gminy podziękował serdecznie za życzenia, oraz życzył młodzieży, aby wszystkie ich marzenia w tym 2004 roku im się spełniły.




22 styczeń 2004 - Urząd Gminy w Jordanowie

 

Po raz pierwszy w tym roku w woj. małopolskim zorganizowany został konkurs o "Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2004", którego mottem wiodącym było "Sprostanie wyzwaniu unikalności". Rozwijając myśl zawartą w tytule konkursu nacisk był położony na te wiejskie społeczności i te regiony w Europie, które szczególnie w czasach międzynarodowej globalizacji zyskują świadomość swojej wartości i unikalności zarówno od strony zewnętrznego wyglądu jak i wewnętrznej jakości, oraz dążą do zachowania tych wartości w dynamicznym procesie rozwoju.
Gmina Jordanów zainteresowała się tym konkursem, został napisany program i w październiku 2003 roku został przesłany do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Do konkursu została zgłoszona wieś Wysoka. Przemawiało za tym kilka przesłanek. Wysoka to wieś, która pierwsza w tym rejonie stawiła opór wojskom niemieckim w 1939 roku, za co została srodze ukarana. W dworze na Wysokiej prowadzi działalność Fundacja Lutni Staropolskiej a przy dworze powstaje mały skansen budownictwa drewnianego. Ta wieś posiada wszystkie media związane z infrastrukturą za wyjątkiem kanalizacji. Szkoła podstawowa ogrzewana jest za pomocą pomp ciepła w sposób jak najbardziej ekologiczny, działa tam Klub Młodego Rzeźbiarza, nieźle funkcjonuje rolnictwo, dobrze działa Koło Gospodyń Wiejskich, powstają gospodarstwa agroturystyczne, wieś aktywnie uczestniczy w gminnych imprezach takich jak dożynki, dzień wiosny a także w konkursie na najpiękniejszy ogródek kwiatowy. We wsi Wysoka działa Fundacja Terapia Homa zajmująca się prowadzeniem gospodarstwa w sposób ekologiczny ściśle wg ustalonych norm.
Na początku stycznia Wójt Gminy został powiadomiony, że konkurs został rozstrzygnięty a wieś Wysoka zdobyła drugie miejsce. W czwartek 22 stycznia z rąk Wojewody Małopolskiego Wójt Gminy Jordanów oraz Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Galos odebrali dyplomy oraz gratulacje za udział. Za dwa lata następna edycja, już w zjednoczonej Europie.



Dyplomy jakie z rąk Wojewody Małopolskiego odebrali w dniu 22 stycznia Wójt Gminy Stanisław Pudo i Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Galos.


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

26 styczeń 2004 - Naprawa

 

Zapatrzeni w Adama Małysza i jego sukcesy chłopcy z Naprawy, Mateusz Kośmider i Grzegorz Jąkała, wybudowali na "Hajdówce" skocznię narciarską, na której w dniu 25.01.04 odbyły się zawody w skokach narciarskich. Punkt "K" tej skoczni to 15 metrów. W skokach udział wzięło 9 zawodników, z których najdłuższe skoki oddali: Sewioło Grzegorz 14,5 i 14,0 metra w bardzo dobrym stylu zajmując pierwsze miejsce, Stachura Bogdan 12,5 i 12,0 metra drugie miejsce oraz Siepak Rafał 12,0 i 12,0 zajmując trzecie miejsce. Komisję sędziowską stanowili Panowie: Porębski Tadeusz sędzia główny, oraz Handzel Andrzej i Stachura Edward.
Zawody zorganizował KS Napravia z Naprawy przy współudziale Filii GOK z Naprawy.
Zachęcamy działaczy klubów sportowych z terenu gminy do zorganizowania gminnych zawodów w tej dyscyplinie. A może wśród nas jest taki brylant jak Adam Małysz? Potrzeba tylko sposobności aby go odkryć i zacząć szlifować.


Następcy Adama Małysza z NaprawyPrzygotowywanie zeskoku przed zawodami

31 styczeń 2004 - Jordanów

 

Zakończony został Program Szkoleniowy Komponentu B-3, który związany był z Programem Aktywizacji Obszarów Wiejskich. Udział w programie brało 4,5 tys. urzedników-pracowników administracji samorządowej, radnych, członków organów wykonawczych gmin wiejskich, powiatów oraz urzędów marszałkowskich z ponad 600 jednostek w kraju. Program miał na celu naukę opracowywania projektów, które będą służyły do starania się o środki unijne jako dofinasowanie realizowanych zadań. Program był współfinansowany z pożyczki Banku Światowego a realizowany na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z grupa polskich i zagranicznych organizacji szkoleniowych i doradczych.
Gmina Jordanów uczestniczyła w programie szkoleniowym dotyczącym zarządzania edukacją, a reprezentowało ją 10 osób w składzie: S. Pudo - Wojt, D. Sadłowski - Inspektor UG, Zespołów. Stachurski - Kierownik GOPS, Dyrektorzy Zespołów Szkół z terenu gminy oraz A. Małysa i A. Poręba - Radni Gminy Jordanów. Ww. zespół uczestniczył w cyklu szkoleniowym dotyczącym nowoczesnego zarządzania w administracji publicznej i opracowywał projekt pt. "Polityka Oświatowa Gminy Jordanów"
Cykl szkoleniowy trwał od czerwca do grudnia 2003 roku. Uroczyste zakończenie odbyło się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, na którym członkowie zespołu otrzymali certyfikaty ukończenia cyklu szkoleń w zakresie "Nowoczesnego Zarządzania w Administracji Publicznej". Certyfikat taki otrzymał także Urząd Gminy w Jordanowie.

Certyfikat, który otrzymał Urząd Gminy w Jordanowie


Designed by Andrzej Budnik