4 maj 2004 - Jordanów

 

"Agroturystyka krok po kroku"

Część IV
Goście, którzy nas odwiedzają często za najważniejsze uznają to w jaki sposób są przyjmowani i czy traktujemy ich z właściwą troską. To znaczy czy umiemy stwarzać taką atmosferę, aby klient czuł się mile widziany. Obojętność jest najczęstszą przyczyną utraty turystów.

Zasady obsługi klientów

Z A L E C E N I A:

  1. Wsłuchaj się w potrzeby swoich klientów i staraj się je zaspokoić,
  2. Wykazuj entuzjazm i otwartość,
  3. Bądź uprzejmy,
  4. Bądź profesjonalistą dumnym ze swej pracy,
  5. Jasno się wyrażaj,
  6. Wyglądaj elegancko i profesjonalnie,
  7. Pracuj nad umiejętnością rozwiązywania problemów,
  8. Działaj szybko i skutecznie.
P R Z E C I W   W S K A Z A N I A:
  1. Nie ignoruj i nie lekceważ potrzeb swoich klientów,
  2. Nie unikaj poświęcenia czasu i uwagi swoim klientom,
  3. Z klientem nie warto się kłócić, kłótnia nie przynosi wygranej,
  4. Nie składaj obietnic, które nie mogą być spełnione,
  5. Nie udzielaj błędnych informacji,
  6. Unikaj nieschludnego wyglądu,
  7. Nie żartuj z problemów i obaw klientów.
Ciąg dalszy nastąpi...



9 maj 2004 - Jordanów

 

W dniu 9 maja 2004r. w Łętowni podczas uroczystej Sesji Rady Gminy odbyła się promocja książki pt. "Ziemia Jordanowska w latach wojny i okupacji 1939-1945" autorów dr Józefa Hampla i mgr Jerzego Mydlarza. Książka została wydana przez Urząd Gminy Jordanów i jest wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli na Ziemi Jordanowskiej i którym należy się pamięć i wdzięczność.

Dla zainteresowanych książka jest do nabycia w Urzędzie Gminy.



11 maj 2004 - Jordanów

 

Zgodnie z zapowiedzią w naszych "Wieściach Gminnych", 8 i 9 maja były Dniami Europy bardzo uroczyście obchodzonymi w Gminie Jordanów.

8-go maja odbywały się imprezy sportowe we wsiach Osielec, Naprawa i Toporzysko, tam też społeczeństwo świętowało bawiąc się na festynach ludowych.

9-go maja, Dzień Europy w Gminie Jordanów rozpoczęty został uroczystą Sesją Rady Gminy, która odbyła się w Łętowni. Oprócz radnych udział w niej wzięli pracownicy Urzędu Gminy, sołtysi, nauczyciele a także przedstawiciele województwa w osobach z-cy dyr. Wydziału Środowiska i Rolnictwa Pana Jerzego Jaskierni, dyr. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Pana Krzysztofa Kłosińskiego, V-ce Przewodniczącego Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie Pana Ryszarda Czaickiego a także autorzy książki Józef Hampel i Jerzy Mydlarz pt. "Ziemia Jordanowska w latach wojny i okupacji 1939 - 1945" napisanej na zamówienie Urzędu Gminy w Jordanowie.

Hymn Polski odegrany przez orkiestrę strażacką oraz hymn Unii Europejskiej odśpiewany przez Chór Belcanto z Jordanowa dał sygnał do rozpoczęcia sesji.

Wystąpienia Wójta Gminy Jordanów a także zaproszonych gości potwierdziły, że 1 maja br, czyli oficjalna data wstąpienia Polski do Unii Europejskiej to właściwie formalność. Polska zawsze była w Europie. Wichry dziejów sprawiły, że zostaliśmy na pewien czas odizolowani od wpływów zachodnich, ale ostatni okres pokazał, że czerpaliśmy z kultury zachodu jak i doświadczeń i środków finansowych. Nasza gmina nie marnowała okazji, dużo środków unijnych zostało zaangażowanych w jej rozwój, a na dalsze czekamy.

Po sesji rozpoczął się festyn pt. "Biesiada folkloru". Gry, zabawy, wyścig kolarski a także testy sprawdzające wiadomości o UE dla VIP-ów przyciągnęły mieszkańców na plac pod remizę. Bawiono się długo pomimo od czasu do czasu padającego deszczu.

Drugą miejscowością, w której bardzo uroczyście świętowano Dzień Europy byłą wieś Wysoka. O godz. 16.30 radni, goście zaproszeni, pracownicy Urzędu Gminy przy dźwiękach marsza granego przez orkiestrę dętą z Wysokiej przeszli pod pomnik poległych w Wysokiej i złożyli tam wiązanki kwiatów.

O godz. 17-tej z minutami nadleciał samolot, z którego wyskoczyło 10 skoczków spadochronowych z flagami unijnymi i wylądowali obok placu, na którym bawili się mieszkańcy Wysokiej. Była to atrakcja szczególnie dla młodzieży, chociaż i starsi z podziwem spoglądali na lądujących spadochroniarzy.

Bogaty program artystyczny można było zobaczyć na Wysokiej. Występy zespołów ludowych, popisy artystyczne młodzieży, koncert "Lutni Staropolskiej" we dworze to tylko niektóre z bogatej oferty programowej tego dnia.

O zmroku po godz. 21-ej nad Wysoką rozbłysły sztuczne ognie, które swoją grą świateł wprowadziły zebranych w zachwyt. Widowisko to było bardzo daleko widoczne. Po spektaklu pytani mieszkańcy, czy się im ta uroczystość podobała odpowiadali: "Panie takiego czegoś Wysoka jeszcze nie widziała".

Cóż można powiedzieć kończąc, należy się cieszyć, że obchody pierwszego w historii Dnia Europy zapadną na długo w pamięci mieszkańcom Ziemi Jordanowskiej.





14 maj 2004 - Jordanów

 

Gmina Jordanów chcąc ułatwić dotarcie do poszczególnych osiedli szczególnie przyjezdnym a także karetkom pogotowia oraz innym służbom dokonała oznakowania wszystkich ról na terenie poszczególnych wsi sołeckich tablicami kierunkowymi. W sumie zamontowano 158 słupków, na których umieszczonych zostało 167 tablic kierunkowych. Wartość wykonanej pracy zamyka się kwotą 17,5 tys. zł. Myślimy, że to dopiero pierwszy krok w kierunku polepszenia oznakowania. Następnym powinno być oznakowanie domów numeracją odpowiadającą ewidencji. Kto o tym ma przypomnieć mieszkańcom, bo wiadomo, że każda posesja powinna posiadać widoczny numer od strony wejścia.

Tak mówią przepisy, są też i służby, które o tym powinny przypominać. A może mieszkańcy sami dokonają oznakowania swoich domów bez przypominania?



14 maj 2004 - Jordanów

 

W dniu 13 maja w Urzędzie Gminy w Jordanowie odbył się coroczny finał eliminacji gminnych w konkursie LEONARDO 2004, którego organizatorem na etapie gminy był Gminny Ośrodek Kultury w Jordanowie.
Jest to konkurs przeznaczony dla klas gimnazjalnych. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich z siedzibą w Zawoi.
Do Urzędu Gminy przyjechali finaliści etapów szkolnych ze swoimi opiekunami. Ze szkoły z Naprawy Pani Katarzyna Spendel i z Osielca Pan Krzysztof Ciurej. Konkurs rozpoczął się o godz.10.00 i trwał 45 minut. W tym czasie młodzież odpowiadała pisemnie na 33 pytania. Zawierały one wiedzę z zakresu podstawowych przedmiotów ogólnokształcących oraz wiedzę o regionie i religię. Komisja w składzie: dyr. GOK w Jordanowie Jadwiga Frątczak-Mróz oraz Władysława Gromala - bibliotekarka z Łętowni, podliczała zdobyte punkty przez uczniów. Największą ich ilość uzyskała Martyna Turek z kl. III Gimnazjum w Naprawie, drugie miejsce zajął Kamil Guzik z kl. III Gimnazjum z Osielca a trzecie miejsce Piotr Kulka z kl. III Gimnazjum również z Osielca. Dwie pierwsze osoby pojadą na finał główny, który odbędzie się w dniu 20.05.2004 w Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie o godz. 10.00.
Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Oświaty Urzędu Gminy w Jordanowie. Dzieci poczęstowano soczkami i ciastkami.

Informacja pochodzi od Dyrektora GOK w Jordanowie.



15 maj 2004 - Jordanów

 

Tradycyjnie już w Gminie Jordanów organizowany jest przegląd orkiestr dętych noszący nazwę "Echo Trombity". Przegląd ten traktowany jest jako eliminacje rejonowe do Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbywa się corocznie w Nowym Sączu.

W tym roku orkiestry dęte będą walczyć o nagrody i puchary w Naprawie 30 maja br., a areną będzie stadion sportowy KS Napravia. Rozpoczęcie eliminacji nastąpi o godz. 14.00.

Fundatorami nagród będą Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy Jordanów, a także Starosta Powiatu Suskiego. Zgłoszenia już wpływają i organizatorzy, a są nimi Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Jordanowie, przyjmą każdą ich ilość z terenu powiatu, które napłyną do 17 maja br.

Organizatorzy przeglądu zapraszają wszystkich, lubiących muzykę w wykonaniu orkiestr dętych. Po zakończonych występach orkiestr rozpocznie się zabawa dla dzieci, która będzie obfitować w wiele atrakcji związanych ze zbliżającym się Dniem Dziecka.

Dzień 30 maja będzie więc dniem muzyki, zabawy i radości w Gminie Jordanów.



30 maj 2004 - Jordanów

 

W dniu 30 maja 2004r. godz. 14.00 w Naprawie odbyły się Rejonowe Eliminacje do XVII Przeglądu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY. Impreza odbyła się na boisku Klubu Sportowego Napravia. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Jordanowie.

W przeglądzie brało udział 8 orkiestr z miejscowości:
Naprawa, Łętownia, Wysoka, Bystra, Sidzina, Zembrzyce, Budzów, Jordanów.
Komisja w składzie: Pani Elżbieta Malczak i Pan Leszek Łopalewski z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oceniali orkiestry w dwóch kategoriach: przemarsz i prezentacja na scenie.

I miejsce i puchar Wójta Gminy Jordanów otrzymała orkiestra OSP z Łetowni,
II miejsce i puchar Starosty Powiatu Suskiego orkiestra OSP z Zembrzyc,
Wyróżnienie za przemarsz oraz puchar Przewodniczącego Rady Gminy otrzymała orkiestra z Naprawy.

Jury postanowiło wyróżnić zakwalifikowaniem do Przeglądu Orkiestr w Nowym Sączu następujące orkiestry:
OSP z Łętowni, Zembrzyc, Sidziny, Jordanowa i Wysokiej.
Jury gratulowało postępów w umiejętnościach zespołów osiągniętych w stosunku do ubiegłorocznego przeglądu oraz dostrzegło rosnący potencjał młodych zespołów.

Po przeglądzie w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Gminny Ośrodek Kultury w Jordanowie przygotował wiele konkursów i niespodzianek dla najmłodszych. Klub Sportowy przygotował loterię fantową. Odbyły się również występy dzieci z Zespołu Szkół w Naprawie i dzieci z przedszkola. Grupa teatralna z filii GOK w Naprawie przygotowała kabaret.
Po części artystycznej przy pięknej pogodzie odbył festyn, który trwał do późnych godzin wieczornych.



Designed by Andrzej Budnik