Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Walczymy o wóz strażacki Stampa E-mail
środa, 08 lipiec 2020

Walczymy o wóz strażackiMinister Mariusz Kamiński poinformował o drugiej edycji akcji „Bitwa o wozy". Środki zostaną przeznaczone na zakup nowych pojazdów strażackich dla 49 gmin. Kluczowa będzie frekwencja podczas zbliżających się wyborów. Ponieważ nasz region zamieszkuje mniej niż 20 tysięcy osób, gmina Jordanów również będzie brana pod uwagę.

Image


Jest o co walczyć. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tysięcy złotych. Podczas pierwszej edycji akcji frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła od 67% do 86%. Najlepsza w Małopolsce była Żegocina, która osiągnęła pułap ponad 75%. Dla porównania gmina Jordanów może pochwalić się wynikiem niespełna 65%. Z 8604 osób uprawnionych do głosowania zaliczono 5512 decyzji.

Warto dodać, że w trwającej akcji udziału nie biorą gminy, które w pierwszej edycji odniosły sukces. Szanse gminy Jordanów rosną, tym bardziej, że po jednym samochodzie trafi do każdego z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.). Głos oddany w wyborach może przyczynić się do poważnego wsparcia wyposażenia naszych jednostek OSP.

< Precedente   Successivo >