Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Raport dotyczący kwarantanny Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 10 kwiecień 2020

Raport dotyczący kwarantannyNa dzień 10.04.2020 r. w gminie Jordanów w kwarantannie przebywa 79 osób. Najmniej w Naprawie - 5. Najwięcej w Osielcu - 24. W Łętowni - 22, w Toporzysku - 15, w Wysokiej - 13. Osób zarażonych koronawirusem - 0. Jeden mieszkaniec zgłosił prośbę o objęcie go pomocą GOPSu.

Image


Życzenia świąteczne Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 09 kwiecień 2020

Życzenia świąteczneImage


Informacja dla mieszkańców Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 09 kwiecień 2020

Informacja dla mieszkańców


Urząd Gminy Jordanów przypomina, że dnia 30.04.2020r. upływa termin płatności II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Z uwagi na stan epidemii na terenie kraju kasa Urzędu Gminy jest nieczynna do odwołania.

Prosimy o regulowanie należności za pośrednictwem banku, poczty lub wykonując przelew internetowy. Numer rachunku bankowego do wpłat opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi 73 8799 0001 0000 0000 0475 0733.

Szczegółowe informacje dotyczące wysokości opłaty można uzyskać pod numerem telefonu 18 26 87 613.

W gminie Jordanów wszyscy zdrowi Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 08 kwiecień 2020

W gminie Jordanów wszyscy zdrowiJak wynika z raportu Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej w gminie Jordanów objętych kwarantanną na dzień 8.04.2020 jest 87 osób. Najwięcej, bo 23 w Osielcu. W Łętowni - 18, w Naprawie - 17, w Toporzysku - 15, w Wysokiej - 14. Osoby przebywające pod obserwacją nie zgłaszają potrzeby objęcia ich pomocą ze strony GOPS. Co ważne, na terenie gminy Jordanów nie zanotowano przypadku zarażenia koronawirusem.

Image


Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 07 kwiecień 2020

Informacja


W celu umożliwienia komitetom wyborczym i wyborcom dokonania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, a także w celu zapewnienia możliwości przyjmowania tych zgłoszeń przez urzędy gmin, Państwowa Komisja Wyborcza, wyjaśnia, że:

1) w przypadku, gdy urząd gminy zapewniający obsługę urzędnika wyborczego jest nieczynny lub tryb jego pracy, w tym możliwość przyjmowania interesantów, został ograniczony, zgłoszenie kandydatów na członków komisji może zostać przesłane (najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. w godzinach pracy normalnego funkcjonowania urzędu) w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń);

2) w przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest:

a) uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego,

b) potwierdzenie doręczenia do urzędu gminy zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie (urzędnik wyborczy, pracownik urzędu gminy) za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest wymagany podpis elektroniczny);

Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 07 kwiecień 2020

Pierwszy zarażony w powiecie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Pierwszy zarażony w powiecieWedług najnowszych danych w poniedziałek 6 kwietnia 2020 roku w gminie Jordanów w kwarantannie domowej pozostaje 86 osób. Osielec - 28, Naprawa - 20, Łętownia - 14, Toporzysko - 14, Wysoka - 10. Osoby objęte nadzorem nie zgłosiły potrzeby otrzymania wsparcia od instytucji świadczących pomoc społeczną. W całym powiecie suskim jedna osoba jest zakażona koronawirusem.

Image


Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Informacja


Szanowni Państwo,
ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Przedstawiamy skrótowe zestawienie informacji na temat wsparcia realizowanego przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Samozatrudniony (nie zatrudnia pracowników)
- Zwolnienie z obowiązku opłacania składek pobieranych przez ZUS,
- Świadczenie postojowe
- Odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek należnych za okres od stycznia 2020 r. (bez opłaty prolongacyjnej).

Czytaj całość...
Kolejne kroki w walce z koronawirusem Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 02 kwiecień 2020

Kolejne kroki w walce z koronawirusemOd 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia może wychodzić z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże są zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniły się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszono działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 54 z 310