Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
I N F O R M A C J A Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 06 maj 2020

I N F O R M A C J A
Stypendium szkolne

Wójt Gminy Jordanów informuje Wnioskodawców stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 o obowiązku złożenia oświadczenia o zmianie lub braku zmian w sytuacji materialnej rodziny w celu przyznania świadczenia w okresie dłuższym, niż zawarty w pierwotnej decyzji (wydanej w listopadzie 2019r.).

W tym celu należy pobrać druk oświadczenia (załącznik do niniejszej informacji), wypełnić i dostarczyć do tutejszego urzędu listownie lub osobiście poprzez złożenie w skrzynce przed siedzibą Urzędu Gminy w Jordanowie (wejście od ul. Różanej), albo przesłać jako skan na pocztę elektroniczną adres:

OŚWIADCZENIA O SYTUACJI MATERIALNEJ RODZINY NALEŻY DOSTARCZYĆ W TERMINIE DO 15 MAJA 2020 r.

Decyzje będą wydawane w czerwcu. Wypłata stypendium nastąpi pod koniec czerwca br.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z pandemią koronawirusa COVID-19, stypendium szkolne z okres od stycznia do czerwca 2020r. będzie przyznawane w formie świadczenia pieniężnego. NIE MA KONIECZNOŚCI PRZEDSTAWIANIA RACHUNKÓW POTWIERDZAJĄCYCH PONIESIENIE WYDATKÓW EDUKACYJNYCH.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie tel. 18 26-87-616.

Oświadczenie do pobrania


Kapliczki. Perły naszego krajobrazu. Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 06 maj 2020

Kapliczki. Perły naszego krajobrazu.Piękna tradycja śpiewania majówek w plenerze żywa jest także w gminie Jordanów. Prosimy mieszkańców każdego sołectwa o przesyłanie zdjęć kapliczek z Waszej miejscowości, ciekawych historii, legend oraz opowieści z nimi związanych.

Image


Czytaj całość...
Jedna osoba zakażona Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 06 maj 2020

Jedna osoba zakażonaZ raportu przygotowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Suchej Beskidzkiej wynika, że na dzień 06.05.2020 (środa) na terenie gminy Jordanów w kwarantannie przebywa 27 osób. Naprawa - 9 osób, Osielec - 7, Łętownia - 8, Toporzysko - 1, Wysoka - 2. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie gminy Jordanów - 1, w tym w izolacji 1.

Image


Czynne biblioteki Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 05 maj 2020

Czynne bibliotekiOd wtorku, 5 maja biblioteki Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie wznawiają swoją działalność. Dzieje się tak w porozumieniu z organizatorem (wójtem gminy Jordanów), konsultacjach ze Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną, oraz przy zachowaniu procedur zarekomendowanych przez Ministerstwo Rozwoju. Temat omówiono z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz Biblioteką Narodową.

Image


Czytaj całość...
Dzień Strażaka Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 04 maj 2020

Dzień StrażakaImage


Druhny i Druhowie,

Co roku, 4 maja z wielką radością obchodzimy święto wszystkich strażaków. Wasza praca - a właściwie misja - budzi podziw i uznanie całego społeczeństwa. Nie inaczej jest z mieszkańcami gminy Jordanów, którzy szczerze doceniają Wasze męstwo, ofiarność i zaangażowanie.

Jako włodarz Gminy Jordanów słowa uznania kieruję w sposób szczególny do przedstawicieli jednostek OSP z Łętowni, Naprawy, Osielca, Osielca Górnego, Toporzyska oraz Wysokiej. To Wy bardzo często jesteście pierwsi na miejscu zdarzeń i mocno wspieracie swoich kolegów z jednostek PSP. To rola trudna, ale codziennie udowadniacie, że na Naszych strażaków po prostu można liczyć.

Chciałem w dniu Waszego święta przekazać w imieniu wszystkich mieszkańców słowa podziękowania. Życzymy, aby święty Florian strzegł Was i Wasze rodziny. Przede wszystkim niech każda akcja będzie zakończona szczęśliwym powrotem do domu, a służba społeczna przez długi czas niech sprawia jak najwięcej satysfakcji.

Z wyrazami szacunku,

Artur Kudzia

Wójt Gminy JordanówDwadzieścia osób w kwarantannie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 04 maj 2020

Dwadzieścia osób w kwarantanniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej poinformowała, że na dzień 04.05.2020 (poniedziałek) na terenie gminy Jordanów jest łącznie 20 osób objętych kwarantanną domową. Naprawa - 8 osób, Osielec - 5, Łętownia - 4, Toporzysko - 1, Wysoka - 2. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie gminy Jordanów - 0.

Image


Święto Narodowe Trzeciego Maja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
niedziela, 03 maj 2020

Święto Narodowe Trzeciego MajaTrzeciego maja 1791 roku uchwalono ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku.

Image


Czytaj całość...
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
sobota, 02 maj 2020

Dzień Flagi Rzeczypospolitej PolskiejDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Co roku obchodzimy tę uroczystość 2 maja.

Image


Czytaj całość...
XIV SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 30 kwiecień 2020

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XIV SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XIII Sesji Rady Gminy Jordanów.
4. Sprawozdanie Wójta z działalności w okresie międzysesyjnym i realizacji uchwał Rady Gminy.
5. Interpelacje i zapytania radnych. 6. Uchwała w sprawie zmian w budżecie Gminy Jordanów na 2020 rok.
7. Uchwała w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jordanów na lata 2020 – 2030.
8. Uchwała w sprawie przekazania środków na Fundusz Wsparcia PSP.
9. Uchwała w sprawie przekazania środków na Fundusz Wsparcia Policji.
10. Uchwała zmieniająca uchwałę Nr IX/94/2019 Rady Gminy Jordanów z dnia 26 września 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Jordanów dla sołectwa Toporzysko, zmienioną uchwałą Nr X/107/2019 Rady Gminy Jordanów z dnia 31 października 2019 r. oraz zmienioną uchwałą Nr XI/125/2019 Rady Gminy Jordanów z dnia 28 listopada 2019 r.
11. Uchwała w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Jordanów dla Sołectwa Osielec.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 310